Pomysłowa obudowa kominka

Pomysłowa obudowa kominka

Postprzez ilona » 7 wrz 2013, o 18:31

Kominek w salonie to świetna sprawa. W zimowe wieczory możemy spędzać przy nim miłe chwile w rodzinnym gronie. Aby kominek stał się ozdobą, powinien być odpowiednio zabudowany. Płyty gipsowo – kartonowe to sprawdzony materiał do wykonania takiej obudowy kompleksowe wykończenia mieszkań Warszawa.
Do obudowy kominka stosuje się ognioodporne płyty gipsowo-kartonowe. Ich rdzeń wykonany jest z włókna szklanego, które podczas pożaru utrzymuje gips w stanie nienaruszonym dłużej niż inne płyty.
Takiego zabezpieczenia nie zagwarantują nam zwykłe płyty typu A. Płyty typu D, F można stosować w pomieszczeniach o względnej wilgotności powietrza nie przekraczającej 70%.
Mimo że płyty gipsowo-kartonowe zostały uznane za materiał niepalny, nie mogą mieć kontaktu z otwartym ogniem oraz ze ścianami paleniska lub komina (temperatura płyty po stronie skierowanej na kominek nie powinna przekraczać 50°C). Z tego względu niezbędne jest odizolowanie tych elementów od obudowy. Izolację wykonuje się z wełny mineralnej pokrytej z jednej strony warstwą folii aluminiowej. Wełnę mocuje się również do ściany, przy której ustawiony jest kominek, oraz od strony ścianek obudowy paleniska. Planując obudowę kominka, należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznych odległości między zaizolowanymi ściankami wkładu kominkowego a elementami obudowy kominkowej oraz ścianą pomieszczenia, przy której jest on montowany.
Obudowa kominka wykonana z płyt gipsowo-kartonowych może mieć praktycznie dowolny kształt – prostokątny, trapezowy czy owalny.
Często wykonuje się ją z dwóch warstw płyt. Pierwszą stanowi płyta ognioodporna D, F, a drugą specjalna płyta gięta przeznaczona do wykonywania konstrukcji krzywoliniowych, pozwalająca uzyskać idealnie gładką, półokrągłą powierzchnię zabudowy. Taka płyta jest cieńsza od tradycyjnej – można ją giąć na sucho oraz na mokro.
Aby uzyskać owalną i gładką powierzchnię obudowy kominka, lepszym rozwiązaniem będzie uformowanie na mokro w odpowiedni łuk płyty ognioodpornej typu D, F, ponieważ jest ona materiałem bardziej wytrzymałym. Jej karton zwilża się od strony wewnętrznej krzywizny pistoletem malarskim lub pędzlem ławkowcem. Odpowiednio uformowaną, suchą już płytę powoli mocujemy do stelaża. Do jego budowy wykorzystuje się specjalne nacięte profile poziomeremonty mieszkań Warszawa.
ilona
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 wrz 2013, o 17:47

Powrót do Wykończenie mieszkania warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron