Remont z wyburzaniem ścian

Remont z wyburzaniem ścian

Postprzez ilona » 23 mar 2014, o 05:41

Planując remont w domu często wiele osób chce zmienić dotychczasowy układ ścian. Wynikać to może ze zwyczajnych chęci zmiany, ale także poprzez wynikające niedogodności , które wypłynęły w trakcie użytkowania remonty domów Warszawa. Pomysł wyburzania ścian jest powszechny, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę, jakie konsekwencję niesie za sobą taki zabieg. Nie można zapominać, że każde zmiany w konstrukcji budynku muszą być wykonywane pod okiem doświadczonego fachowca.
Przed wyburzeniem należy sprawdzić, jakie instalacje są w ścianie. Przewodów kominowych i wentylacyjnych nie da się usunąć lub przestawić , ponieważ wiąże się to ze zmianami na wszystkich kondygnacjach. Piony kanalizacyjne i instalacje wodne również trzeba zostawić i obudować.
Wyburzanie ścian jest możliwe teoretycznie w każdym wypadku i często staje się jedyną możliwością na zaaranżowanie nowoczesnego wnętrza. Jednak w praktyce zabieg usuwania ścian wymaga rozwagi. Na samym początku należy określić, z jakim typem ściany mamy do czynienia – czy jest to ściana nośna (konstrukcyjna), czy działowa. Ściany nośne są grubsze od działowych, ale nie zmienia to faktu, że każdy zabieg ingerujący w konstrukcję budynku, musi być skonsultowany ze specjalista. Wyburzanie ścian działowych z reguły nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji i nie wymaga odrębnego projektu remonty mieszkań Warszawa. Najwięcej problemów z wyburzaniem ścian działowych możemy spotkać w budownictwie przedwojennym. W tego typu budynkach ceglane stropy typu Kleina, były połączone ze ścianami działowymi przy pomocy stalowych belek – cała konstrukcja stanowiła integralną całość. Dlatego tu niezbędny będzie specjalista, który doradzi nam jak wyburzyć taką ścianę bez dodatkowych nie chcianych konsekwencji. Jeśli chodzi o ścianę nośną, to jej wyburzenie nie jest możliwe w każdym wypadku. Planując usunięcie nośnej przegrody musimy skonsultować się ze konstruktorem lub architektem.
Usunięcie ściany konstrukcyjnej wymaga zastąpienia jej podciągiem, który może stać się elementem dekoracyjnym wnętrza. Belka ma za zadanie odbierać obciążenia ze stropu i oraz stojących na nim ścian, które niegdyś spoczywały na barkach naszej ściany konstrukcyjnej remonty domów Warszawa. Zdarzają się konstrukcje, gdzie sam podciąg nie wystarczy. Niekiedy przeniesione na sąsiednie ściany obciążenia, są zbyt duże, wtedy wymagane jest postawienie słupów stalowych lub żelbetowych, które wesprą konstrukcję belki podciągu.
Jeżeli jednak specjalista określi, że przez ścianę konstrukcyjną przebiegają przewody wentylacyjne lub inne piony instalacyjne, to wyburzenie takiej ściany jest zabronione. W budynkach wielorodzinnych usunięcie lub przeniesienie pionów wentylacyjnych, czy kominowych jest niemożliwe, ponieważ wymagałoby to zmian na wszystkich kondygnacjach. Jeżeli w ścianie konstrukcyjnej znajduje się pion kanalizacyjny lub instalacje wodne, istnieje możliwość ich obudowania. Jeżeli zdecydujemy się na wyburzenie ściany lub kilku ścian, musimy pamiętać, że działanie to musi być zgodne z obowiązującymi przepisami – warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Jeżeli postanawiamy połączyć pomieszczenia i zmieniamy ich funkcję, musimy pamiętać, że instalacji gazowych nie można prowadzić przez pomieszczenia mieszkalne i pomieszczenia, w których poprzez użytkowanie, możemy naruszyć stan techniczny instalacji remonty mieszkań Warszawa.
Nie zawsze możliwe jest połączenie pokoju z kuchnią lub łazienką, gdzie znajduje się urządzenie zasilane gazem. Przepisy określają kubatury pomieszczeń, w których znajdują się takie urządzenia. Bardzo ważne jest tu również zapewnienie odpowiedniej wentylacji – na przykład: możemy wydzielić wnękę kuchenną w pokoju, jeżeli zapewnimy jej wentylację grawitacyjną. Zanim podejmiemy kroki prowadzące do wyburzenia niechcianych ścian, zróbmy porządne rozeznanie, po to aby nie mieć problemów w przyszłości.
ilona
 
Posty: 25
Dołączył(a): 7 wrz 2013, o 17:47

Powrót do remonty mieszkań warszawa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron