Materiały ścianę do kuchni

artur
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2013, o 18:39
Kontakt:

Materiały ścianę do kuchni

Post autor: artur »

Najtańszym sposobem jest po prosu wykonanie malowania œścian. Można w ten sposób uzyskać powierzchnię o dowolnym kolorze, jednolita, bez podziałów, a gdy wybierze się farbę o odpowiednich właściwościach, także wodoodporna i zmywalna. Przed pomalowaniem œciapnę w kuchni powinno się odpowiednio przygotować: przede wszystkim dokładnie wyrównać, bo farba, zwłaszcza błyszcząca i w intensywnym kolorze, uwydatni nierówności. Łatwiej będzie je ukryć, przyklejając do œciasny tapetę – winylowa albo z włókna szklanego – grubsza od papierowej, odporna na wilgoć i nadając się do mycia. Przedtem œciapnę trzeba oczyścić z brudu i tłuszczu.
Zamiast farby czy tapety można położyć na œścianę w kuchni dekoracyjny tynk cienkowarstwowy, najlepiej akrylowy, co pozwoli uzyskać powierzchnię, na przykład przypominając drobnoziarnisty granit. Warto ja pomalować œrodakiem uszczelniającym, który zabezpieczy ja przed szybkim zabrudzeniem kompleksowe wykończenie mieszkań Warszawa.
Od lat popularności ciesz się płytki ceramiczne – łatwe do czyszczenia, odporne na wysoka temperaturę i wodę. Zwykle wykłada się nimi tylko œścianę między blatem i wiszącymi szafkami, pozostałe – maluje lub wykańcza w inny sposób. Bogate wzornictwo, kolorystyka i rozmiary dostępnych w sprzedaży płytek – pozwolą dopasować je do stylu każdej kuchni. Do ułożenia na ścianach w kuchni najlepiej wybierać płytki o gładkiej powierzchni, na przykład glazurę pokryta grubsi warstw szkliwa, szkliwiony gres albo szkliwiony klinkier.
Na płytkach nie szkliwionych i o wyraźnej, niezabezpieczonej szkliwem fakturze łatwo będzie się osadzał brud i trudno go będzie usunąć. Aby mieć mniej problemów z czyszczeniem powierzchni nad blatem, zwłaszcza w okolicy kuchenki i zlewozmywaka, bezpieczniej będzie wybrać płytki O większym formacie. Między nimi będzie mniej fug, które znacznie szybciej się brudzą i trudniej je wyczyścić. Warto zastosować fugi epoksydowe, bo nie wchłaniaj tłuszczu i łatwiej z nich usunąć brud. Do kuchni można też wybrać płytki rektyfikowane, które na ściane utworze jednolita płaszczyznę. W taki sposób układa się na przykład płytki kamienne. Najlepsze do kuchni są granitowe, bo nie wchłaniaj tłuszczów, są odporne na działanie związków chemicznych, a dzięki gładkiej (polerowanej lub szlifowanej) powierzchni łatwo się je czyści kompleksowe wykończenia wnętrz Warszawa.
Nie będzie problemu z utrzymaniem w czystości œciasny nad blatem, jeżeli przymocuje się do niej okładzinę z konglomeratów kamienia. Wchodzące w ich skład minerały – granit i kwarc – nadaj im twardość, wytrzymałość na uszkodzenia, wysoka temperaturę i tłuszcz. Dodatek pigmentów sprawia, że mogą mieć różne kolory. Niektóre do złudzenia przypominaj naturalny granit lub marmur.
Oryginalnym sposobem wykończenia œciasny w kuchni nad blatem może być przymocowanie do niej tafli szkła bezbarwnego, przez które będzie widać znajdując się pod spodem œciapnę (ozdobiona według naszego uznania właściwie wszystkim, co chcielibyśmy aby tam się znalazło, np. surowe cegły, ulubiona grafikę). Równie dobrym zabezpieczeniem przed trwałymi zabrudzeniami będzie naklejone na płytę pilśniowa, a następnie przymocowane do œciasny lustro (jego powłoka odbijająca musi być wodoodporna). Dzięki takiej okładzinie będzie można uzyskać dodatkowy efekt – optyczne powiększenie przestrzeni kuchni remonty mieszkań Warszawa.
Obrazek
Załączniki
100_0940.JPG

artur
Posty: 4
Rejestracja: 27 mar 2013, o 18:39
Kontakt:

Jak zagospodarować wyspę kuchenną

Post autor: artur »

Jednym z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w każdym domu z pewnością jest kuchnia, dlatego też do jej urządzenia przykładamy zazwyczaj dużą wagę. Coraz popularniejszym rozwiązaniem w ostatnich latach stają się wyspy kuchenne, idealne nadające się do kuchni sporych rozmiarów lub tych otwartych na salon czy jadalnię. Wiele osób pragnących w swoim domu zastosować takie rozwiązanie zastanawia się jednak, jak zagospodarować przestrzeń na wyspie. Do wyboru mamy kilka podstawowych opcji.
Pierwsza z nich to stworzenie z wyspy tak zwanego centralnego punktu kuchni, czyli umieszczenie na niej zlewu i płyty grzewczej, ewentualnie również piekarnika. Takie rozwiązanie wiąże się jednak z koniecznością doprowadzenia do wyspy odpowiedniej instalacji, a także umieszczenia nad nią okapu. Dlatego też wiele osób jako alternatywne rozwiązanie wybiera wyspy kuchenne pełniące rolę blatu roboczego i miejsca do przechowywania podstawowych akcesoriów kuchennych. Jest to z pewnością rozwiązanie prostsze w realizacji, a jednocześnie równie atrakcyjne. Tym, którzy posiadają wystarczająco dużo przestrzeni roboczej, natomiast mają problem z wydzieleniem w swoim domu miejsca na posiłki, wyspa może posłużyć jako alternatywa stołu jadalnego, wystarczy że wyposażymy ją w wygodne i atrakcyjnie prezentujące się wysokie krzesła. Wykończenie mieszkania warszawa
100_0640.JPG

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości