Lekka podłoga bez wylewki

Niejednokrotnie w przypadku kiedy wykonywany jest remont mieszkania Warszawa, który dotyczy starego budownictwa, istnieje konieczność zastosowania specjalnej wylewki. Jest to rzecz jasna efekt zupełnie innych technologii budowlanych, które mają miejsce w obecnych czasach, a tych, które stosowane były dawniej. Niestety, nie zawsze istnieje możliwość wykonania takiej wylewki. Często podłoga jest za słaba i wiązałoby się to ze wzmacnianiem całej konstrukcji. Istnieje jednak sposób na to, żeby stworzyć nową, świeżą warstwę na podłodze bez wykonywania wylewki. Wówczas wykorzystuje się specjalny styropian, stosowany do ocieplania i izolowania dachów oraz podłóg. Jest to styropian wyjątkowo twardy, który dostosowuje się do podłoża. Na to koniecznie trzeba położyć płytę OSB, którą kotwi się do istniejącej podłogi. Przy zachowaniu poziomu należy na płycie zatopić siatkę zbrojeniową lub siatkę z tworzywa w celu uzyskania wysokiego stopnia sztywności. W ten sposób wykonane podłoże jest nie tylko bardzo stabilne, ale również lekkie i nie stanowi obciążenia dla konstrukcji.

Wnęki drzwiowe i ich wykończenie

 

Wnęka drzwiowa należy do jednego z najtrudniej obrabialnych pod kątem wykończenia miejsc w mieszkaniu. Nic dziwnego, że wykończenie takiej wnęki już po zamontowaniu drzwi jest stosunkowo trudne, a patrząc na to, że często wnęki mają nietypowe kształty, dodatkowo, bardzo czasochłonne. Co zatem zrobić, aby dobrze i funkcjonalnie wykończyć wnęki okienno-drzwiowe? Przede wszystkim niezbędna jest spora cierpliwość, która jest zresztą bardzo istotną cechą, jeśli chodzi o wykończenia mieszkań warszawa. Kiedy już odpowiednio przygotowane zostanie podłoże pod wykończenie, bardzo ważne staje się precyzyjne pomalowanie wnęk, a ponadto odpowiednie zatopienie specjalnych kątowników, tak aby uzyskać dobrej jakości, ostre kształty. Właściwie wykończona wnęka, jest doskonałym uzupełnieniem chociażby pięknych drzwi, a im lepiej dopasuje się wnękę, również kolorystycznie, tym jest ona mniej widoczna, co jest przecież celem nadrzędnym w każdym wypadku. Nawet specjaliści do spraw wykończeń nie lubią wykańczać wnęk, bowiem jest to operacja żmudna i długotrwała.

 

Dom energooszczędny – opłacalny czy nie?

 

Rosnące koszty związane z energią elektryczną czy też energią cieplną, są niestety efektem podwyżek cen na rynku. Obecnie obserwujemy tendencję wzrostową, tym bardziej wydaje się, że powinniśmy skutecznie przeciwdziałać i postawić duży nacisk chociażby na takie wykończenia mieszkań warszawa, które zapewnią maksymalną oszczędność energii. Obecnie na rynku działają już wszelkiego rodzaju budynki oraz domy energooszczędne. Czy jednak faktycznie opłacalna jest budowa takiego domu, skoro jego koszt jest niemalże dwukrotnie wyższy, niż tradycyjnego domu, a prawie trzykrotnie wyższy niż domu kanadyjskiego? A więc odpowiedź jest jasna, że tak. Przede wszystkim taki dom jest nie tylko energooszczędny, ale bardzo komfortowy. Jest chłodny latem, ciepły zimą. Utrzymuje wysoką temperaturę nawet przy wysokich mrozach, a oszczędność chociażby na opale jest bardzo duża. Dodatkowo same wykończenia w takich domach są ekonomiczne, stosuje się ekonomiczne rozwiązania w oświetleniu, ociepleniu, a także budowlance, co zapewnia znaczącą korzyść w dłuższym czasie użytkowania.


Rodzaje płytek łazienkowych

Jednym z pomieszczeń, które jako pierwsze urządzamy w naszym nowym domu czy mieszkaniu jest łazienka. W jej przypadku od lat panuje ten sam trend odnośnie wykończenia ścian i podłogi, a mianowicie płytki ceramiczne. Obecnie na rynku mamy do wyboru ogromny wybór płytek łazienkowych, który każdego potrafi przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Zanim wybierzemy się do salonu łazienek wybrać nasze płytki, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami o tym, jakie rodzaje płytek królują obecnie w sklepach.

Jednym z najczęściej wybieranych rodzajów płytek jest terakota. To szkliwione płytki kamionkowe, dostępne zarówno w wersji o gładkiej jak i fakturowanej powierzchni. Są to jedne z bardziej wytrzymałych płytek łazienkowych, dlatego nadają się zarówno na ścianę jak i podłogę. Alternatywą dla terakoty może być gres porcelanowy — twarde, odporne na uszkodzenia i środki chemiczne płytki, doskonale sprawdzające się i na podłodze, i na ścianie. Jeżeli jednak zależy nam na delikatniejszych materiałach — postawmy na klasyczną glazurę, czyli cienkie pokryte szkliwem płytki, przy czym pamiętajmy, że nadają się one jedynie do montażu na ścianach

Farby lateksowe i farby teflonowe

To, jak bardzo rozwinęła się technologia produkcji farb w ostatnich latach można zauważyć patrząc chociażby na pierwszą lepszą półkę w markecie budowlanym. W takich sklepach ilość farb jest olbrzymia, natomiast każda z nich ma do zaoferowania coś nowoczesnego i wyjątkowego. Powszechne są już farby zmywalne czy też farby, które całkowicie są odporne na zmianę koloru. Nowością na rynku są farby, które można myć i które zachowują barwę, konsystencję, a także trwałość. Rośnie popularność farb lateksowych, powszechnie stosowanych w łazienkach czy też kuchniach. Jednak do wykończeniamieszkań warszawa stosuje się już również wspaniałe farby z dodatkiem teflonu, które są bardzo odporne na brud, a ponadto, umożliwiają dosłownie mycie ich za pomocą gąbki. Farby te są powszechnie stosowane chociażby w pokojach dziecięcych, bowiem dzieci bezproblemowo mogą po nich nawet malować, natomiast rodzic farbę zmywa w ciągu kilku minut, nie zostawiając tym samym na niej żadnego śladu. Technologia idzie do przodu i niewykluczone, że niedługo otrzymamy jeszcze nowocześniejsze produkty.

Jak zaoszczędzić miejsce w salonie?

Salon, nazywany przez innych pokojem dziennym, to miejsce, w którym prawie każda rodzina spędza dużo czasu. Jest to zwykle miejsce newralgiczne w całym domu. Nic więc dziwnego w tym, że zwykle przykładamy dużą uwagę do urządzenia tego pomieszczenia. Nie zawsze jednak jest to możliwe tak jakbyśmy tego chcieli. Ograniczeniem zazwyczaj jest nie tylko budżet, ale także powierzchnia. Większość salonów, które znajdują się w mieszkaniach ma ograniczoną powierzchnię. Jak w takim przypadku zaplanować urządzenie salonu, by był on funkcjonalny, piękny i zarazem wygodny? Jeżeli tylko istnieje taka możliwość warto połączyć salon z kuchnią, gdyż można dzięki takiemu połączeniu zyskać dodatkową powierzchnię. Jeżeli niemniej jednak nie jest to możliwe, to realizując wykończenie mieszkania warszawa warto pomyśleć o dodatkowych, nietypowych akcesoriach, takich jak na przykład składany stolik, które umożliwią zaoszczędzenie powierzchni. Tego typu stolik przymocowuje się do ściany, dzięki temu po jego złożeniu zostaje wolne miejsce. Warto również pamiętać o tym, by meble w salonie nie były zbyt masywne, gdyż zabiorą wówczas wiele miejsca.

img 0664

 Jakie płytki wybrać do kuchni?

Jeżeli zapadnie decyzja o zastosowaniu płytek na posadzce w kuchni, to trzeba zastanowić się od razu, jakiego typu będą to płytki. Liczą się nie tylko parametry fizyczne, ale przede wszystkim ich wygląd. Podłoże w kuchni musi być bowiem dobrze dobrane do całego wystroju tego pomieszczenia. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się duże płytki gresowe, czyli tak zwany gres szkliwiony. Dostępne są one w wielu wariantach. Zastosowanie tego typu płytek w kuchni umożliwi uzyskanie pięknego, lśniącego podłoża. Realizując wykończenie mieszkania warszawa i wybierając tego typu płytki warto zastanowić się nad ich odcieniem. Najchętniej wybierane do pomieszczenia kuchennego są jasne płytki, jak się jednak okazuje w praktyce, jest to jeden z najgorszych wyborów, ponieważ na płytkach takich widać każdy najmniejszy śmieć. W efekcie każde prace w kuchni związane z przyrządzaniem posiłków będą wiązać się z późniejszym sprzątaniem podłogi. W dłuższym okresie czasu bywa to natomiast bardzo męczące.

Montaż oświetlenia LED

Oświetlenie LED to obecnie najbardziej ekonomiczny sposób oświetlenia domu lub mieszkania. W zależności od tego, w jaki sposób chcemy oświetlać mieszkanie, oświetlenie poprzez nowoczesne LED-y zawsze zapewni najwyższą efektywność przy zachowaniu minimalnych kosztów związanych z oświetleniem. Jednak oświetlenie LED w domu należy odpowiednio zamontować. Samo wykończenie mieszkania Warszawa przy oświetleniu LED-owym pozostaje niezmienne, zmienia się jednak sposób montażu oświetlenia. Przede wszystkim jednak należy wybrać odpowiedni sposób podłączenia lamp LED. Można to zrobić wykorzystując lampy niskonapięciowe, wówczas jednak konieczne jest zamontowanie specjalnego transformatora, który zamieni napięcie płynące z sieci na napięcie wymagane przez żarówkę. Można również wybrać LED-y, które pracują przy normalnym napięciu. Wówczas najczęściej są one wyposażane w specjalny wewnętrzny mini transformator, który rozwiązuje problem zmiany napięcia. Jest to powszechnie stosowana praktyka w momencie, gdy dodatkowy transformator i inny sposób podpięcia LED-ów nie wchodzi w grę.

Czego unikać przy impregnacji drewna?

Drewno to jeden z materiałów chętnie wybieranych jako elementy wykończeniowe w naszych domach. Jest ono nie tylko trwałe, ale nadaje również wnętrzom przytulnego charakteru. Należy jednak pamiętać, że drewno musi być regularnie impregnowane, w przeciwnym razie może nam posłużyć krócej niż sądzimy.

Impregnacja drewna nie wymaga od nas nadzwyczajnych umiejętności, warto jednak pamiętać o paru ważnych szczegółach. Przede wszystkim w przypadku impregnacji należy odpowiednio wybrać środek dekoracyjno-ochronny, bowiem każdy produkt ma inne właściwości i np. lakier, który doskonale sprawdzi się do odnowienia parkietu nie nada się już do odnowienia stołu. Ważne jest również to, aby postępować ściśle z instrukcją producenta zamieszczoną na opakowaniu, dzięki czemu unikniemy odmiennego od zamierzonego efektu. Impregnację warto również wykonywać regularnie, nie odkładając jej w nieskończoność, tak aby nie dopuścić do powstania nieodwracalnych zmian, przez które nasze drewno straci swój urok i atrakcyjny charakter.

 

Jak dbać o panele laminowane

Panele laminowane to jeden z materiałów najczęściej wybieranych obecnie do wykończenia podłóg. Pozwalają stosunkowo niedużym kosztem uzyskać atrakcyjny efekt, a przy odpowiedniej ich pielęgnacji służą nawet wiele lat.

Głównym wrogiem podłóg laminowanych są wszelkiego rodzaju ostre drobinki, takie jak piasek czy pokruszone resztki jedzenia. W związku z tym chcąc cieszyć się ich pięknem jak najdłużej warto regularnie zamiatać lub odkurzać podłogę w pomieszczeniach z panelami. Oczywiście im większa klasa ścieralności tym bardziej są one odporne na takie mechaniczne uszkodzenia, niemniej jednak nie warto wystawiać ich trwałości na próbę. Oczywiście każda podłoga raz na jakiś czas wymaga umycia. W przypadku paneli obowiązuje zasada „mniej znaczy więcej”. Unikajmy więc mycia ich z dużą ilością wody, a także wybierajmy środki myjące typowo przeznaczone do pielęgnacji podłóg laminowanych. Ścierka lub mop powinny być dobrze odciśnięte i pozostawać jedynie lekko wilgotne, w przeciwnym razie panele wchłoną nadmiar wody i mogą nieestetycznie się odkształcić.

 

ZATRUDNIAMY PROJEKTANTA WNĘTRZ

PIĘKNIE I STYLOWO URZĄDZONE WNĘTRZA TO W WIĘKSZOŚCI PRZYPADKÓW ZASŁUGA PROJEKTANTÓW WNĘTRZ. CORAZ WIĘCEJ OSÓB DECYDUJE SIĘ NA TAKIE ROZWIĄZANIE NIE TYLKO DLATEGO, BY UZYSKAĆ DOSKONAŁY EFEKT KOŃCOWY, ALE PRZEDE WSZYSTKIM, BY RÓWNIEŻ ZAOSZCZĘDZIĆ. JAK SIĘ BOWIEM OKAZUJE – WYKOŃCZENIE MIESZKANIA WARSZAWA W WERSJI PROJEKTANTA BARDZO CZĘSTO ZWIĄZANE JEST Z NIŻSZYMI KOSZTAMI, ANIŻELI WYKOŃCZENIE GO INDYWIDUALNIE. PROFESJONALISTA ZACZYNA OD OKREŚLENIA BUDŻETU ORAZ PRZYGOTOWANIA ZESTAWIENIA CENOWEGO, JEŻELI CHODZI O KONKRETNE WNĘTRZA. JUŻ NA PIERWSZYM SPOTKANIU Z REGUŁY USTALA SIĘ OGÓLNĄ KONCEPCJĘ, A NASTĘPNIE STOPNIOWO SIĘ JĄ DOPRACOWYWUJE. ABY ZAKUPIĆ POTRZEBNE MEBLE I INNE ELEMENTY WYPOSAŻENIA PLANUJE SIĘ WIZYTĘ W KONKRETNYCH SKLEPACH. DO SKLEPU UDAJE SIĘ WÓWCZAS KLIENT Z PROJEKTANTEM PO TO, BY WSPÓLNIE PODJĄĆ DECYZJĘ CO DO ZAKUPU KONKRETNYCH ELEMENTÓW. W RZADKICH PRZYPADKACH, JEŻELI CHODZI O WYKOŃCZENIA MIESZKAŃ WARSZAWA DECYZJĘ O WYBORZE MEBLI I POZOSTAŁYCH RZECZY POZOSTAWIA SIĘ PROJEKTANTOWI.

img 0664

 

Samodzielne wykończenie mieszkania

Generalny remont, budowa domu, czy jakiekolwiek zmiany wprowadzane w domu lub mieszkaniu wymagają jego profesjonalnego wykończenia. Jest to niezbędna operacja i musi zostać wykonana po to, żeby mieszkanie mogło być zdatne do użytku. Często prace wykończeniowe są stosunkowo skomplikowane i konieczne jest zatrudnienie specjalistów, dla których wykończeniamieszkańwarszawa nie są wielkim problemem. W niektórych przypadkach istnieje możliwość, aby poradzić sobie z tym problemem samodzielnie. Nie jest to jednak proste, bowiem wykończenie mieszkania Warszawa wymaga umiejętności indywidualnych, a także odpowiedniej wiedzy z zastosowanych materiałów. Dodatkowo, aby precyzyjnie wykonać tego typu prace wykończeniowe, trzeba wiedzieć, w jaki sposób pracować i wykorzystywać poszczególne materiały czy urządzenia. Jest to niezwykle ważne, bowiem prace wykończeniowe są niezwykle skomplikowane, a co za tym idzie również wymagają pewnego fachu w ręku. Samodzielne ich wykonanie pozwala jednak na całkiem spore oszczędności.

 

 kuchnia wilanw

Okna pasywne – czy warto?

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązujemy do ekologii i energooszczędnych rozwiązań. Nic więc dziwnego, że w sytuacji gdy generalny remont mieszkania warszawa wiąże się z wymianą stolarki okiennej zaczynamy się zastanawiać, czy nie zainwestować w droższe, ale lepsze okna, takie jak chociażby okna pasywne. Okna pasywne to takie okna, które spełniają wymogi budownictwa pasywnego, czyli pozwalającego, dzięki swojej wysokiej izolacyjności, na ogrzewanie domu takimi źródłami energii jak promieniowanie słoneczne czy ciepło wydzielane przez samych domowników i podstawowe sprzęty domowe. W przypadku okien pasywnych współczynnik przenikania ciepła powinien wynosić mniej niż 0,8. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup takich okien, które są zdecydowanie droższe od tradycyjnych modeli, do normalnego budynku warto zastanowić się czy naprawdę jest to opłacalne. Według wyliczeń ekspertów, aby koszt takich okien uległ zwrotowi w domach ogrzewanych energią elektryczną lub gazową musi minąć przynajmniej 8-9 lat, natomiast w przypadku mieszkań okres ten może wydłużyć się nawet do 18 lat.

 

Instalacja elektryczna – czyli jak profesjonalnie położyć kable

Wbrew pozorom w każdym mieszkaniu czy też domu instalacja elektryczna jest niezwykle ważnym elementem. To, że jej prawidłowe wykonanie, to gwarancja bezpieczeństwa, to jedno, niemniej jednak istotna jest również "kosmetyka", a także odpowiednie rozmieszczenie chociażby gniazdek w pomieszczeniu. Jeżeli chodzi o obecne wykończenie mieszkania Warszawa, to obejmuje ono już nowe zasady w przypadku gniazdek elektrycznych. Obecnie gniazdko powinno znajdować się na wysokości maksymalnie 20 centymetrów od podłogi i być usadowione w odległości maksymalnie 2,5 metra od siebie. Ze względu na to, że instalacja elektryczna musi być precyzyjna, precyzyjne musi być również wykończenie, a całość doskonale przemyślana. Tak naprawdę patrząc na to, jakie wykończenia mieszkań Warszawa są obecnie dzisiaj modne, instalacja elektryczna i jej prawidłowe rozłożenie jest bardzo ważne. Liczne oświetlenie, nie tylko całościowe, ale również punktowe, a także spora ilość wszelkiego rodzaju urządzeń elektrycznych, wymusza niejako odpowiednie dobranie elementów instalacji elektrycznej, a także jej właściwe i przemyślane zaprojektowanie.

 

Prace wykończeniowe - oświetlenie

 

Planując wykończenie mieszkania Warszawa należy przede wszystkim zaplanować prace związane z szeroko pojętym oświetleniem. Konieczny jest odpowiedni wybór lamp głównych i ewentualnie tak zwanych pomocniczych, a ponadto profesjonalne przygotowanie elektryki, tak by wszystko było bezpieczne i działało tak jak należy. Już na etapie przygotowywania planów aranżowania wnętrz należy zastanowić się nad właściwym oświetleniem. Dobrze oświetlone pomieszczenia wyglądają ładnie, przestronnie i co najważniejsze – przebywanie w nich jest po prostu przyjemnością. Natomiast źle zastosowane oświetlenie potrafi zepsuć nawet piękną aranżację. Wykończenia mieszkań warszawa obejmują często prace od A do Z, czyli planowanie rozmieszczenia oświetlenia, aż po zainstalowanie wybranych lamp. Cena prac dotyczących montażu lamp zależna jest od tego, czy prace mają zostać przeprowadzone wraz z przerabianiem lub dostosowywaniem instalacji. Jeżeli obejdzie się bez takich prac, wówczas koszty będą oczywiście zdecydowanie mniejsze.

 

Jak dobrać okna dachowe?

Coraz częściej zarówno w budynkach wielorodzinnych jak i tradycyjnych domach adaptuje się poddasze jako przestrzeń użytkową. Z tego powodu coraz popularniejsze stają się okna dachowe, będące doskonałą alternatywą zwłaszcza w przypadku dachów spadzistych. Takie okna nie tylko pozwalają nam zaoszczędzić przestrzeń na ścianach, ale także odpowiednio doświetlić zazwyczaj ciemne pomieszczenia. Tradycyjnie przyjmuje się, że okna dachowe powinny być równomiernie rozmieszczone i zajmować minimum 1/8 powierzchni podłogi, choć wiadomo że im więcej okien – tym pokój będzie jaśniejszy. W trakcie wyboru okien dachowych należy również zwrócić uwagę na sposób ich otwierania, który różni się w zależności od przeznaczenia pomieszczenia i położenia okna. Istotny jest również sposób wykończenia wnęki okiennej – zaleca się aby dolny element był umieszczony pionowo w stosunku do posadzki, dzięki czemu zapewniona zostanie odpowiednia cyrkulacja powietrza. Zwracajmy również uwagę na parametry wentylacji okien – obecne normy mówią o tym, żeby w ciągu godziny całe powietrze w pomieszczeniu mogło zostać wymienione na nowe. Jak widać wykończenie mieszkania warszawa na poddaszu to niełatwe zadanie, jednak przy odrobinie cierpliwości możemy cieszyć się super efektem.

 

 

 

 

Właściwe oświetlenie w mieszkaniu

Tylko właściwe i dostosowane odpowiednio do potrzeb indywidualnych oświetlenie w każdym domu lub mieszkaniu to gwarancja komfortu, wygody i przede wszystkim dobrego samopoczucia. Właściwe wykończenie mieszkań Warszawa to również dostosowanie oświetlenia i to w całości. Samo oświetlenie to niezwykle ważny i bardzo istotny element, element, który ma wpływ na wszystko. Natomiast są pomieszczenia takie, w których oświetlenie jest kluczem, nie tylko jeśli chodzi o wystrój, ale też jeśli chodzi o właściwe zagospodarowanie przestrzeni. O ile w przedpokoju czy też w korytarzu oświetlenie wcale nie musi być najwyższej jakości, to już salon czy też kuchnia takiego oświetlenia wymagają. Od tego, czy oświetlenie jest odpowiednio dopasowane, odpowiednio jasne oraz ma możliwość regulacji, zależy czy wykończenie mieszkania Warszawa będzie odpowiednie i dostosowane do potrzeb mieszkańców domu czy mieszkania. Oświetlenie zawsze odgrywało niezwykle istotną rolę, teraz natomiast odgrywa jeszcze większą, bowiem producenci lamp, żarówek i elementów oświetleniowych wręcz nas nimi zasypują.

 

 

 

Grzejniki – stalowe, aluminiowe czy żeliwne

Decydując się na wykończenie wnętrza w mieszkaniu lub domu, zawsze trzeba podjąć istotną decyzję, zarówno dotyczącą sposobu wykończenia, jak i takich niuansów jak chociażby grzejniki. Prawidłowe wykończenie mieszkania Warszawa, to wykończenie takie, które sprawi, że wnętrze będzie spójne, charakterystyczne i jednocześnie harmonijne. Niedopuszczalne są wykończenia mieszkań Warszawa, w których poszczególne elementy nie są w stanie z sobą harmonizować. Dlatego też wiele firm, które zajmują się wykończeniami, doradza zarówno co do wyboru materiałów, jak również elementów wykończeniowych. Jednym z takich elementów są chociażby grzejniki. Do wyboru są obecnie grzejniki stalowe, aluminiowe i żeliwne. Te pierwsze są najbardziej gustowne, jednak mają pewne wady związane z szybkim korodowaniem. Grzejniki aluminiowe nie korodują, są lekkie i stosunkowo łatwo dostosowywane. Natomiast grzejniki żeliwne są ciężkie, aczkolwiek najlepiej akumulują ciepło. Wybór ten nie jest więc łatwy i dokonując go należy kierować się całościowym wyglądem wnętrza.

 

 

Salon – serce i dusza domu

Salon, czyli pokój dzienny to serce i jednocześnie dusza domu. To miejsce, które powinno umożliwiać właściwe wyciszenie. To miejsce, gdzie można spokojnie poczytać bądź obejrzeć telewizję. Wszystkie wykończenia mieszkań Warszawa , które wiążą się z salonem, wiążą się obecnie właśnie z takimi kolorami wyciszającymi, delikatnymi, które uspokajają i koją nerwy. Nic dziwnego, że od salonu oczekujemy tego, żeby dawał nam dawkę uspokojenia. Dominują tutaj drewniane podłogi lub też podgrzewane płytki, które najczęściej są w odcieniach brązu lub szarości. Rzadko stosuje się podłogi w postaci płytek polerowanych, częściej natomiast w postaci płytek szkliwionych. Bardzo często salon wiąże się również ze specjalnym oświetleniem. Nie zawsze wykończenie mieszkań Warszawa obejmuje stosowanie światła głównego i punktowego, zawsze jednak w przypadku salonu takie ono powinno być. Salon jest miejscem odpoczynku, relaksu i spokoju. Salon to miejsce, w którym każdy ma czuć się najlepiej, dlatego powinno ono oddawać cały urok mieszkania lub domu.

salon

 

 

 

 

Drewno zawsze w modzie

Elementy drewniane w mieszkaniu zawsze nas otaczały. Co prawda w mieszkaniach i domach, których wykończenie mieszkania Warszawa obejmuje styl nowoczesny, coraz częściej stosuje się stal, to jednak drewno nadal pozostaje głównym elementem, z którego wykonane są meble. Jednak drewno to również drzwi, podłogi, a nawet ściany i sufity. Oczywiście rzadko kiedy stosuje się już panele ścienne czy też sufitowe. Częściej wykończenie mieszkania Warszawa obejmuje malowanie lub też tapetowanie ścian oraz malowanie sufitów, niemniej jednak w dalszym ciągu, w przypadku tradycyjnego wystroju, często stosuje się właśnie drewno. Drewno jest materiałem bardzo łatwo obrabialnym, można z niego bez problemu uzyskiwać nietypowe kształty, dlatego też może być bezproblemowo wykorzystywane chociażby jako element obić drzwiowych. Takie obicia drewniane co prawda były wykorzystywane bardzo dawno, jednak powoli i stopniowo ponownie wracają do łask i ludzie coraz chętniej wykorzystują je w swoich domach, szczególnie w przypadku drzwi wejściowych.

kuchnia wilanw

 

Jak wybrać listwy wykończeniowe

Wykończenie mieszkania warszawa to przedsięwzięcie, które wymaga od nas nie tylko zdolności manualnych, ale również umiejętności planowania i wizualizacji efektu końcowego. W trakcie remontu musimy podejmować wiele mniej lub bardziej istotnych decyzji, jak chociażby tą dotyczącą wyboru odpowiednich listew wykończeniowych do naszych podłóg. Obecnie na rynku mamy szeroki asortyment listew przypodłogowych wykonanych z najróżniejszego rodzaju materiału. Dokonując wyboru należy jednak pamiętać, że listwy podłogowe mają być nie tylko ładne, ale również spełniać odpowiednio swoje funkcje ochronne i maskujące. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest wybór listew idealnie dopasowanych pod względem koloru i faktury do posadzki, a jeżeli tylko mamy wystarczającą ilość środków – również pod względem zastosowanego materiału. Niemniej jednak warto zastanowić się nad nieco mniej szablonowym rozwiązaniem. Ciekawym pomysłem jest bowiem dopasowanie listew do koloru mebli lub ścian, a dla odważniejszych nawet wybór listew o kontrastującym ze ścianą i podłogą odcieniu, co daje razem naprawdę interesujący efekt.

 

Jak dbać o podłogi z drewna

Remont to zawsze nie lada wyzwanie, nic więc dziwnego że ostateczne wykończenie mieszkania warszawa przynosi nam tyle radości. Jednak, aby jak najdłużej móc cieszyć się uzyskanym efektem o zastosowane materiały należy odpowiednio dbać, a reguła ta dotyczy przede wszystkim podłóg drewnianych, które zwykle są dość kosztowną inwestycją. Do codziennej pielęgnacji z pewnością wystarczą nam zwykła szczotka i lekko zwilżony mop, oczywiście z dodatkiem odpowiednich środków czyszczących. Należy tu pamiętać, że do podłóg lakierowanych, w przeciwieństwie do posadzek olejowanych, używamy preparatów beztłuszczowych. Niezwykle ważne jest, aby mop był zawsze odpowiednio odciśnięty, ponieważ zbyt długi kontakt wody (jak również piasku i innych drobinek) z podłogą niekorzystnie wpłynie na jej wygląd. Nawet jeżeli wyjątkowo troskliwie dbamy o codzienną pielęgnację podłóg, raz na jakiś czas warto dokonać dodatkowej konserwacji. W tym celu kupuje się specjalnie dobrane do typu podłóg środki konserwujące (inne do podłóg lakierowanych lakierem błyszczącym i matowym, a inne do podłóg olejowanych). Aby efekt był jak najlepszy zawsze należy ściśle stosować się do instrukcji producenta.

 

 

Sufit podwieszany

Sufity podwieszane są bardzo często wykonywane przez firmy oferujące wykończenia mieszkań warszawa. Sufit taki posiada bardzo wiele zalet, właśnie dlatego wiele osób decyduje się na jego wykonanie. Sufit podwieszany stosowany jest przede wszystkim w wysokich pomieszczeniach, lecz nie tylko. Jest wybierany tam, gdzie oczekuje się fajnego, końcowego rezultatu. Sufit ten doskonale  spełnia swoją rolę w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego przeznaczenia. Sufity podwieszane bardzo często wykonuje się w tych pomieszczeniach, w których stary sufit jest mocno zniszczony. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu ani dodatkowych pieniędzy na przywrócenie go do normalnego stanu. Jedną z największych zalet sufitów podwieszanych, która jest widoczna gołym okiem, jest upiększenie danego wnętrza. Sufit podwieszany poprawia estetykę wnętrza, a wrażenia optyczne są zdecydowanie lepsze. Niewątpliwą zaletą jest również to, że można go bardzo łatwo i szybko zamontować. Ekipy oferujące wykończenie mieszkań warszawa bardzo często zalecają zamontowanie podwieszanych sufitów, gdyż jest to po prostu bardzo korzystne rozwiązanie.

100 0606

Panele ścienne i podłogowe

Jednym z najchętniej wybieranych artykułów, jeżeli chodzi o wykończenia mieszkań warszawa są oczywiście panele podłogowe oraz ścienne. Panele podłogowe, tak jak i te przeznaczone na ściany świetnie spełniają swoją podstawową rolę oraz pięknie się prezentują. Co więcej, ich cena jest również bardzo atrakcyjna. Ceny paneli zaczynają się już od kilkunastu złotych za metr kwadratowy, a kończą nawet na kilkuset złotych. Nie da się ukryć że panele podłogowe oraz ścienne to również możliwość różnorodnej aranżacji wnętrz, gdyż dostępne są one w różnorodnych konfiguracjach, zaczynając od wzorów a na kolorach kończąc. Jeżeli chodzi o panele ścienne to nie są one tak popularne, jak panele podłogowe, niemniej jednak również mają swoich zwolenników. Takie panele mogą być układane na ścianach na różne sposoby. Firma realizująca wykończenie mieszkania warszawa powinna doradzić w wyborze najlepszej opcji dla danego pomieszczenia. Panele ścienne można układać w sposób poziomy i pionowy, jak również bardziej oryginalny, czyli ukośny.

 

 

Biały montaż w łazience

Klienci, którzy decydują się na zatrudnienie ekipy remontowej do wykonania remontu łazienki często dopytują o to, ile będzie kosztował ich tak zwany biały montaż, czyli zamontowanie urządzeń sanitarnych. Montaż tego typu urządzeń najczęściej liczony jest od sztuki, czasami jednak cena podawana jest za cały remont łazienki, bez rozgraniczania cenowego na poszczególne etapy robót. Zdecydowanie lepszą opcją, jeżeli chodzi o wykończenia mieszkań warszawa jest podanie konkretnych cen za konkretne usługi, dzięki temu będzie można ewentualnie szczegółowo negocjować cenę, lub nawet zdecydować się na zatrudnienie innej firmy do wykonania białego montażu, jeżeli oferta pierwszej firmy okaże się zbyt wysoka. Z reguły jednak firma realizująca wykończenie mieszkania warszawa przedstawia szczegółowy cennik usług. Najdroższy montaż to montaż kabiny prysznicowej lub wanny. Zamontowanie panelu prysznicowego to również jedna z droższych usług. Jeżeli chodzi natomiast o montaż pozostałych urządzeń, czyli sedesu, umywalki czy też bidetu, tutaj ceny są porównywalne.

azika ursynw

 

Oświetlenie w kuchni

Myśląc o urządzaniu kuchni wielu z nas rozmyśla nad wyborem i odpowiednim ustawieniem mebli, zakupem krzeseł i pięknych dodatków. Jeżeli chodzi natomiast o oświetlenie to często zostawia się je na szarym końcu, nie martwiąc się zbytnio tym elementem wyposażenia. Jak się jednak okazuje oświetlenie to jeden z najważniejszych elementów w kuchni, nad którym warto zastanowić się już na samym początku. Decydując się na wykończenie mieszkania warszawa już na etapie planowania remontu należy pomyśleć nad wyborem oświetlenia. Jeżeli chodzi o kuchnię to dzieli się ono na kilka rodzajów. Kuchnia bowiem to szczególne miejsce i wymaga odpowiedniej oprawy. W tym pomieszczeniu na pewno musi znaleźć się oświetlenie główne. Oświetleniem głównym może być zarówno lampa wiszą - jednak musi ona dawać odpowiednią jakość światła, jak również lampki punktowe. Oprócz oświetlenia głównego istotne jest również odpowiednie oświetlenie blatu roboczego, na którym przygotowuje się posiłki. Ogólnie rzecz biorąc pozostała część robocza również powinna być dobrze oświetlona. Osoby, które decydują się na wykończenie mieszkań warszawa mogą również zdecydować się na dodatkowe oświetlenie mebli, na przykład za pomocą specjalnych paneli, które montuje się pod meblami.