Blog

Szklana ściana w domu

Szklane ściany są świetnym rozwiązaniem do wprowadzania podziałów nieoczywistych w domu. Poza tym są bardzo modnym elementem wykończeniowym pozwalającym domownikom być osobno, ale w pewnym stopniu nadal razem. Ściana ze szkła między przedpokojem a holem czy salonem wprowadzi granice, a jednocześnie zapewni dostęp światła do tego wnętrza. Takimi ścianami można wydzielić ze wspólnej przestrzeni pokój do pracy lub sypialnię. Jeśli nie chcemy prezentować znajomym kuchennego bałaganu, pomocna może być szklana ściana składana oddzielająca kuchnie na wymiar warszawa od salonu.
Możesz również zbudować ścianę, która tylko w pewnym stopniu zasłoni wnętrze robocze.

Warto, by była wykonana ze szkła nieprzezroczystego, kolorowego, laminowanego, żeby zasłonić domowe wnętrze. W ostatnim czasie popularne jest wydzielenie łazienki, a właściwie salonu kąpielowego, który staje się coraz częściej ozdobą domu. Powstają kabiny prysznicowe, ścianki dekoracyjne oddzielające np. wannę od WC i umywalek. Bardzo popularne jest wydzielanie dekoracyjnym szkłem osobistej łazienki przy sypialni. Oszklony fragment pokoju może stanowić ogród zimowy, w którym przechowamy rośliny. Miłośnicy sztuki mają czasem w domu własne kino domowe. Za rozsuwaną szklaną ścianą możemy zgromadzić sprzęt filmowy czy audiofilski. Gruba ścianka działowa z dwóch tafli szkła może służyć jako gablota na nasze kolekcjonerskie przedmioty. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, jak ważną rolę w naszym życiu pełni naturalne światło słoneczne. Nie tylko poprawia nam humor i zmienia atmosferę w domu, ale również korzystnie wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Korzystne byłoby zwiększenie ilości światła słonecznego w naszym domu.

Ciekawym rozwiązaniem jest rezygnacja z okien w tradycyjnej formie i przeszklenie całej ściany wykończenie mieszkania Warszawa. Jest to wciąż rozwiązanie dość rzadkie, gdyż problematyczną kwestią może się wydawać sprawdzenie się szklanej ściany w okresie zimowym, jednak na ogół nie występuje problem utraty nadmiernej ilości ciepła. Do zalet przeszklenia ściany można zaliczyć nie tylko lepiej oświetlone mieszkanie, ale także aspekt dekoracyjny. Ściana wykonana ze szkła niezwykle przyciąga uwagę. Ponadto daje złudzenie powiększenia wnętrza, można ją też wykorzystać do wyeksponowania ładnego widoku za oknem, na przykład ogrodu. Efekt możemy osiągnąć zastępując tradycyjne okna i drzwi balkonowe nowoczesnymi drzwiami podnoszono-przesuwnymi. Posiadają one najczęściej dwa albo cztery skrzydła i pozwalają na przeszklenie powierzchni o wysokości 2,5 metra i szerokości 6 metrów, a więc nawet całej ściany. Drzwi podnoszono-przesuwne to wielka wygoda. Są bardzo łatwe w obsłudze. Poprzez naciśnięcie klamki i płynny ruch po szynie ku górze następuje ich otwarcie, co sprawia że nie zajmują wiele przestrzeni i dają większą swobodę aranżacji wnętrza niż drzwi otwierane w tradycyjny sposób. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest zaopatrzenie ich w system automatycznego sterowania.